Oferty banków dla beneficjentów Programu 500+

Jako że Program 500+ cieszy się bardzo dużą (i stale rosnącą) popularnością, funkcjonujące na terenie Polski banki przygotowały dla jego beneficjentów specjalne oferty. Premie dla oszczędzających, darmowe konta, wyższe oprocentowanie i wiele, wiele więcej – instytucje finansowe wręcz prześcigają się w kuszeniu potencjalnych klientów. Obecnie blisko 25 proc. banków może pochwalić się specjalnymi udogodnieniami dla beneficjentów 500+.

Rozwiązań jest tak wiele, że nie sposób wszystkich opisać. Co więcej, praktycznie każdego miesiąca promocje ulegają zmianie – jedne się kończą, drugie zaś zaczynają. Na jakie oferty warto jednak zwrócić uwagę?

  • Nest Bank – Klienci Nest Banku mogą liczyć na dodatkowe 200 zł rocznie. Oczywiście, należy spełnić szereg dodatkowych wymagań… Po pierwsze, świadczenie 500+ musi trafiać na konto tego banku. Po drugie, na to samo konto musi trafiać wynagrodzenie (minimum 2 500 zł miesięcznie) bądź co najmniej 6 000 zł innym tytułem (pod warunkiem opłacania zaliczek na podatek dochodowy i składek ZUS z tego konta).
  • BOŚ Bank – Klienci BOŚ Banku mogą liczyć na wyższe oprocentowanie (2 proc.) rachunku ROR (do kwoty 3 000 zł). Dodatkowo, przysługuje im preferencyjne oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym (wyższe o 0,2 pkt proc. do kwoty 50 000). Aby skorzystać z promocji należy otrzymywać przelewy z gminy, posiadać kartę do rachunku i wydawać za jej pomocą co najmniej 300 zł miesięcznie.
  • Eurobank – Klienci Eurobanku mogą liczyć na bezpłatny rachunek ROR oraz wyższe oprocentowanie rachunku oszczędnościowego (1,4 proc. w skali roku). Warunkiem jest otrzymywanie świadczenia 500+ na konto banku. Nowi Klienci Eurobanku mogą dodatkowo liczyć na preferencyjne oprocentowanie konta oszczędnościowego – 2,5 proc. przez trzy miesiące, do 30 000 zł.

Oczywiście, promocji oferowanych przez banki jest znacznie więcej. Dodatkowo, większość instytucji finansowych proponuje swoim Klientom szereg dodatków w przypadku posiadania Karty Dużej Rodziny.