Pożyczki bez konieczności posiadania konta bankowego

Niewiele osób wie, że zaciągnięcie szybkiej pożyczki wcale nie musi być równoznaczne z koniecznością posiadania konta bankowego. W XXI wieku wiele firm oferuje nam inne, dla wielu prostsze i wygodniejsze rozwiązania. Przyjrzyjmy się najpopularniejszym.

Firmy pozabankowe wymagają od klienta prowadzenia konta osobistego (bankowego) z dwóch powodów: celem przeprowadzenia weryfikacji tożsamości pożyczkobiorcy oraz do ewentualnej wypłaty pożyczki. Mimo że trudno w to uwierzyć, nie każda osoba posiada konto bankowe. Co ciekawe, wiele potencjalnych pożyczkodawców najzwyczajniej w świecie nie chce podawać swoich danych szczegółowych, w tym numeru rachunku ROR. Na rynku znajdziemy firmy, które weryfikują swoich klientów oraz wypłacają gotówkę w inny sposób, aniżeli za pośrednictwem banku. Rozwiązania, które wiodą prym w tym zakresie to:

  • Wypłata pożyczki w formie czeku;
  • Dostawa gotówki bezpośrednio do domu;
  • Odbiór pożyczki w najbliższej placówce pocztowej.

Wypłata środków pieniężnych w formie czeku GIRO możliwa jest m.in. w: Aasa, Takto, Ekredycik oraz Ratka.pl. Specjalny czek dostarczany jest bezpośrednio do rąk pożyczkobiorcy za pośrednictwem firmy kurierskiej. Weryfikacja tożsamości klienta oraz podpisanie umowy odbywają się na podstawie dowodu osobistego. Do realizacji czeku można przystąpić po 30 minutach od momentu podpisania umowy. Pożyczka spłacana jest na poczcie. Pożyczka z dostawą do domu możliwa jest m.in. w Provident. Wypłata i zwrot pieniędzy odbywają się podczas wizyty pracownika firmy w domu pożyczkodawcy. Najmniej popularną z wymienionych opcji jest chwilówka z możliwością wypłaty na poczcie. Rozwiązanie to dostępne jest m.in. w KredytOK.

Uwaga: każde z powyższych rozwiązań wiąże się z koniecznością uiszczenia dodatkowych opłat, związanych z niestandardową obsługą pożyczki. Zazwyczaj nie są to wysokie kwoty – oscylują w granicach kilkunastu złotych.