Kredyt hipoteczny u dewelopera

Większość osób nie może pozwolić sobie na zakup mieszkania za własne środki. Zasadnicza większość par bądź rodzin szukająca własnych „czterech kątów” analizuje jednocześnie oferty kredytowe dostępne na rynku. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, coraz więcej deweloperów zapewnia przyszłym kupcom wszystkie usługi związane z pozyskaniem gotówki na zakup nieruchomości, w tym zbadanie zdolności kredytowej oraz zaciągnięcie zobowiązania.

Niezwykle ciężko jest stwierdzić czy kredyty oferowane bezpośrednio u dewelopera są korzystniejsze, aniżeli te bankowe. Decydując się na kredyt hipoteczny warto porównać wszystkie propozycje dostępne na rynku. W wielu przypadkach kredyt deweloperski okazuje się tańszy i wygodniejszy w spłacie. Dzieje się tak dlatego, że instytucje bankowe dokładają wszelkich starań, aby nawiązać współpracę z deweloperami, w tym przygotowują dla nich specjalne oferty kredytowe. Oczywiście, preferencyjne warunki kredytu hipotecznego u dewelopera są warunkowane również jego egoistycznymi przesłankami. Deweloper zrobi wszystko, aby pozyskać kupca na swoją nieruchomość. Współpraca na linii bank-deweloper może być bardzo korzystna dla potencjalnego klienta

Współpraca dewelopera z bankiem jest zbliżona w zakresie działania do pośredników finansowych. Renomowani deweloperzy – nie tylko znani, ale również bezpieczni – organizują kredyty w hurtowych ilościach. Dla banków współpraca z taką jednostką generuje ogromne korzyści – większe, aniżeli samodzielne udzielanie kredytów hipotecznych. Warto dodać również, że kredyty hipoteczne u dewelopera charakteryzują się prostszą procedurą w zakresie przyznania. W przypadku tego rozwiązania, klient zobowiązany jest do dostarczenia wyłącznie umowy przedwstępnej i dokumentów potwierdzających tożsamość oraz źródło uzyskiwanych dochodów.

Nie oznacza to jednak, że banki oferują gorsze rozwiązania od deweloperów. Wszystko zależy od aktualnej sytuacji na rynku.